Pannon Lógyógyászati Kft. pályázati részvétele

Projekt címe: Innovációs fejlesztés a Pannon Lógyógyászati Kft-nél

Szerződött támogatás összege: 10.817.400,- Ft

Támogatás mértéke (%-ban): 65%

A projekt befejezési dátuma: 2014.08.23.

Projekt azonosító száma: GOP-1.3.1-11/C-2012-1358

A GOP-1.3.1-11/C pályázati kiírás keretében a Pannon Lógyógyászati Kft-nél ismételten új eszközök beszerzésére került sor. A fejlesztés célja újszerű technológiák alkalmazása, újszerű szolgáltatások bevezetése volt. Cél volt, hogy a cég műtéti kapacitása bővüljön, illetve műtétbiztonsága fejlődjön, továbbá hogy a Kft. bővítse a képalkotó diagnosztikai lehetőségeit és fogászati ellátási kapacitását.
A műtéti biztonság növeléséhez szükséges beszerzendő eszközök az LAVC-2000D altatógép új isoflurán párologtatóval, valamint a Snell pneumatikus emelhető műtőasztal. A fogászati ellátásra vonatkozó várakozási idő csökkentését szolgálja egy új, jelenleg legmodernebb elektromos fogászati eszköz beszerzése (HDE PRO_MAL2 Ló fogreszelő készlet). A DP-50Vet ultrahang készülék két fejjel történő megvásárlása nagyon fontos szerepet játszik a shock wave-vel történő kezelések alatti és utáni minőségi képalkotó diagnosztikában. A teljes hasűri kulcslyuk technikai képalkotó diagnosztika és terápiás lehetőségek elérése érdekében az ország első ló laparoszkópiás diagnosztikai és terápiás szettjét (Karl Storz laparoszkópos sebészeti alapszett – ló) vásárolta meg a cég. Ezzel a berendezéssel a ló teljes hasi testüreg rendszere elérhetővé válik minimál invazív módon, amely szolgáltatásokra egyedülálló lehetőségét tekintve, a hazai piac mellett Horvátországból és Szlovéniából is komoly igény mutatkozik. Beszerzésre került még a laparoszkópiás szetthez szigorúan tartozó, speciális, hosszú ló hasűri diagnosztikára alkalmas laparoszkópos optika a hozzá tartozó speciális hosszú fénykábellel (Standard laporocopos optika-szett fénykábellel), mely a képalkotó diagnosztikai és terápiás lehetőség bővítését szolgálja.
Mindezen technikai fejlesztések következtében a jelenlegi munkavállaló tevékenységének nagy része (80%) a megvalósítást követően a projekthez kötődik (pl. új eszközök beüzemelése, klinikai tevékenység közbeni alkalmazása, szakmai kapcsolattartás és tájékoztatás a jelenlegi klientúra és a potenciális, új ügyfelek irányába, stb.).
Összességében a fenti fejlesztéssel egy európai színvonalú, Mo-n egyedülálló, megkérdőjelezhetetlen minőségű lóegészségügyi fejlesztés valósult meg.